За лаштунками «Сільпо»: здали на перероблення понад 22 000 тонн вторсировини 02.03.2021

2020 року мережа «Сільпо», що входить у групу компаній Fozzy Group, зібрала й відправила на перероблення 22 205 тонн вторинної сировини. Тепер до сортування залучені близько 92% супермаркетів у 60 містах України, незабаром ― повне покриття.

Роздільне збирання відходів «Сільпо» здійснює за чотирма основними категоріями: макулатура, метал, пластик і скло. Зокрема, протягом 2020-го на перероблення пішли:

  • 19 631 тонна макулатури,
  • 2436 тонн пластику,
  • 101 тонна металу,
  • 37 тонн скла.

Проєкт з роздільного збирання відходів мережа «Сільпо» почала впроваджувати влітку 2020-го. Замість звичайних баків для сміття в супермаркетах встановлено міністанції для сортування: за вітриною, на кухні, у виробничому цеху, у коридорі, в офісі, на рампі приймання товару, у торговому залі та навіть на виході з магазину. А отже, замість розкладатися століттями на полігоні, тонни відходів отримують друге життя.

Щоб бути впевненими в подальшій долі вторсировини, ми вибираємо надійних підрядників. Загалом це 46 компаній, серед яких: «Вторресурси» Київського картонно-паперового комбінату, «Обухівміськвторресурси», Рубіжанський картонно-тарний комбінат, група компаній «Вторма», «ЛЕК ГРУП», «Євровторсировина», «Вторресурси Схід», «Ліон Ресайклінг Україна», «СВОД ЛТД». Вони забирають вторсировину з магазинів, досортовують її та потім переробляють самостійно або продають своїм постійним партнерам.

Наші підрядники сортують пластик для подальшого перероблення на гранули, які надалі використовуються для потреб різних сфер виробництва ― від посуду до деталей для комплектування автомобілів. З частини пластику виготовляють труби. Стретч-плівка знову стає стретч-плівкою.

Левова частка зібраної в «Сільпо» макулатури потрапляє до гігантів переробної галузі ― Київського картонно-паперового комбінату, «Обухівміськвторресурсів», Рубіжанського картонно-тарного комбінату. З неї виробляють гігієнічні паперові вироби, картон і гофрокартон, у який потім пакують продукцію провідних брендів.

«Упровадження системи роздільного збору відходів — один з наших кроків у реалізації стратегії сталого розвитку. Це відносно новий для нас проєкт, що потребує постійного налагодження та вдосконалення: ми плануємо здійснювати 100% контроль руху нашої вторинної сировини до місця її перероблення, поглиблювати знання працівників щодо особливостей роздільного збору відходів і підвищувати екологічну свідомість наших гостей. Завдяки нашим екологічним ініціативам ми прагнемо мінімізувати негативний вплив на довкілля та зберегти нашу планету для майбутніх поколінь», ― розповідає Ганна Задорожна, менеджерка з екології мережі «Сільпо».

За час існування проєкту лише бляшанок зібрано більш ніж 100 тонн. Кожна з них розкладалася б на полігонах століттями, але тепер — у сценарії з переробленням — з них можна зібрати приблизно 140 автівок і заощадити 95% енергії, яка б знадобилася на виготовлення первинної сировини.

Склобій, наприклад, який у «Сільпо» зібрали й відправили на перероблення, допоміг зберегти щонайменше 9 тонн вапняку.

Свого часу нашим першим кроком для збереження довкілля стало відкриття першої станції #SilpoRecycling 2018 року. Тепер таких станцій уже дев’ять. Вони приймають вторсировину від населення та заохочують тих, хто вирішує відповідально позбавлятися від побутових відходів, нарахуванням екобалів на карту «Власний рахунок».


Довідка про мережу «Сільпо»

«Сільпо» — одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України, заснована 1998 року. Станом на 2 березня 2021-го нараховує 273 супермаркети, а також 4 делікатес-маркети Le Silpo. Входить до однієї з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group.

Архів новин