Fozzy Group однією з перших в Україні запроваджує систему маркування продуктів Nutri-Score 16.03.2023

Fozzy Group - одна з перших груп компаній в Україні, яка отримала дозвіл на розміщення європейської системи маркування продуктів Nutri-Score. Це спростить Гостям наших торговельних мереж «Сільпо», «Фора», Thrash! ТРАШ! та Fozzy C&C зробити вибір на користь здорового та збалансованого харчування.

Навесні 2023 року маркування Nutri-Score з’явиться на 60 продуктах власних торгових марок Fozzy Group: «Премія», «Повна Чаша», Feels Good. Нова кольорова етикетка буде нанесена спочатку на делікатесну рибу, овочеву консервацію, снеки, морозиво, варення, джеми та деякі інші продукти. Упродовж наступного року етикетка Nutri-Score буде на всіх харчових продуктах вказаних власних торгових марок.

Впровадження Nutri-Score дозволить нашим Гостям наочно порівняти поживну цінність продуктів, обрати найбільш здоровий продукт та зберегти свій час.

Що таке Nutri-Score?

Nutri-Score — система кольорового маркування, яка допомагає порівняти показники поживної цінності продуктів однієї категорії. Товари маркуються на лицевій стороні пакування.

Як працює Nutri-Score

Система маркування зображена у вигляді 5-колірної шкали: від темно-зеленого до червоного кольору. Кольори пов'язані з літерами від А до Е. Позначка «А» відповідає продуктам з кращою поживною цінністю, а «Е» отримують продукти, поживна цінність яких нижча. Таке кольорове маркування допоможе одразу визначити продукти, які можна їсти регулярно (зелений колір), а які менше підходять для збалансованого харчування та щоденного раціону (червоний колір). Nutri-Score завжди розраховується на 100 г (100 мл) харчового продукту.

Формула користі

Показники Nutri-Score вираховуємо за математичною формулою:

Nutri-Score бал = N - P. Логіка формули проста: харчовий продукт отримує бали від 0 до 40 залежно від кількості «негативних» поживних речовин — N, споживання яких варто обмежити або вживати помірно (цукор, насичені жири, сіль, висока енергетична цінність). Другий набір балів від 0 до 15 — за кількість «позитивних» поживних речовин — Р, які є корисними для організму (вміст фруктів, овочів, бобових, горіхів, волоського горіха, ріпакової та оливкової олій, білків, харчових волокон). Чим нижчий загальний бал, тим кращий рейтинг поживної цінності продукту. Формула дещо відрізняється для напоїв і деяких продуктів, наприклад, для сиру.

Що потрібно знати про Nutri-Score

Науково обґрунтована система маркування поживної цінності для продуктів Nutri-Score була створена агентством охорони здоров’я Santé Publique France та затверджена урядом Франції у березні 2017 р. Також її використовують у Німеччині, Швейцарії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах та Іспанії. Ще низка країн в процесі її запровадження. Кольорове маркування Nutri-Score для більшості продуктів допомагає краще інформувати споживачів про властивості та використовувати його для збалансованого харчування.

Це маркування доповнює обов'язкову інформацію про поживну цінність у складі продукту.

Архів новин