На станції «Академік Вернадський» в Антарктиді встановили артінсталяцію за підтримки «Сільпо» 13.03.2023

До 160-річчя з дня народження Володимира Вернадського на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» представили артінсталяцію «Дім.Спогади».

Це творче переосмислення старого паливного бака, навколо якого з металу створені обриси рідного нам українського дому. Такий проєкт ще до повномасштабної війни розробили архітектори balbek bureau, а виконали фахівці дослідно-конструкторського бюро «Майстерня чудес» за підтримки «Сільпо».

Дизайнери артінсталяції проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ українського будинку — з шиферним дахом, димарем та характерними вікнами. Відтворити цей образ вирішили за допомогою тонкого деталізованого каркаса навколо бака. Навесні 2022 року криголам «Ноосфера» доставив всі конструкції хатинки на станцію, але реалізацію ідеї довелося відкласти через війну.

Зараз у розпал кровопролитних боїв за майбутнє України, артінсталяція отримала новий сенс. Адже «Дім. Спогади» — це ескіз з металу, що ніби малює обриси традиційного українського будинку. Для мільйонів українців найбільшою мрією є повернення на рідну землю, до власної домівки. Рідний дім є символом спротиву проти збройної агресії, джерелом натхнення та спогадів про близьких людей.

«Дім. Спогади» на станції «Академік Вернадський» стане гарною нагодою для багатьох туристів познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний, візуальний образ. На стінах бака розміщені борди з фактами про Україну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.

Минулого року наша коротка історія України для міжнародних туристів закінчувалася на анексії Криму росіянами і боротьбі з проросійськими сепаратистами на сході України. Цього року ми доправили на станцію ще один борд, що розповідає про повномасштабне вторгнення рф в Україну у 2022 році. Туристи матимуть можливість задонатити на підтримку «бойових пінгвінів» – полярників, які долучилися до ЗСУ та переодягнули червону форму учасника експедиції на піксель.

Архів новин